História bitcoinu

Registrácia a nákup zadarmo klikni tu

  1. augusta 2008
    Názov domény bitcoin.org je zaregistrovaný . Minimálne dnes je táto doména „WhoisGuard Protected“, čo znamená, že totožnosť osoby, ktorá ju zaregistrovala, nie je verejnou informáciou.
  2. októbra 2008
    Osoba alebo skupina, ktorá používa meno Satoshi Nakamoto, urobí na zozname kryptografických adries oznámenie na metzdowd.com: „Pracovala som na novom elektronickom hotovostnom systéme, ktorý je plne rovnocenný, bez dôveryhodnej tretej strany. Teraz -slávny whitepaper publikovaný na bitcoin.org s názvom „ Bitcoin: elektronický hotovostný systém typu peer-to-peer “ by sa stal Magna Carta pre to, ako dnes bitcoin funguje.
  3. januára 2009
    Prvý bitcoinový blok sa ťaží, blok 0 . Toto je tiež známe ako „blok genesis“ a obsahuje text: „The kancléř The Times 03 / Jan / 2009 na pokraji druhého záchranného balíka pre banky“, možno ako dôkaz toho, že blok bol vyťažený v tento deň alebo neskôr, a možno tiež ako relevantný politický komentár. 6
  4. januára 2009
    Prvá verzia softvéru pre bitcoiny je uvedená v zozname kryptografických adries.
  5. januára 2009
    Blok 1 sa ťaží a ťažba bitcoinov začína vážne.

Chcem investovať do bitcoinu TU

Kto je Satoshi Nakamoto?
Nikto nevie, kto vynašiel bitcoin, alebo aspoň nie presvedčivo. Satoshi Nakamoto je meno spojené s osobou alebo skupinou ľudí, ktorí vydali pôvodnú správu o bitcoinoch v roku 2008 a pracovali na pôvodnom bitcoinovom softvéri, ktorý bol vydaný v roku 2009. Od tých čias mnoho ľudí buď tvrdilo, že sú, alebo boli navrhovaní ako skutoční ľudia za pseudonymom, ale od januára 2021 zostáva skutočná identita (alebo identity) za satoshi zakrytá. 7

Aj keď je lákavé veriť v mediálny obrat, že Satoshi Nakamoto je solitérny, quixotický génius, ktorý vytvoril bitcoin na vzduchu, k takýmto inováciám obvykle nedochádza vo vákuu. Všetky významné vedecké objavy, bez ohľadu na to, ako originálne vyzerajú, boli postavené na predtým existujúcom výskume.

Existujú predchodcovia bitcoinu: Hashcash Adama Backa, ktorý bol vynájdený v roku 1997, 8  a následne b-peniaze Wei Dai, bitové zlato Nicka Szabo a Doložka o opakovanom použití Hal Finney. Samotný dokument o bitcoinoch cituje Hashcash a b-money, ako aj rôzne ďalšie práce pokrývajúce niekoľko výskumných oblastí. Možno nie je prekvapením, že sa predpokladá, že sa na vytváraní bitcoinov podieľalo aj veľa jednotlivcov stojacich za ostatnými vyššie uvedenými projektmi.

Existuje niekoľko možných motivácií pre vynálezcu bitcoinu, ktorý sa rozhodol utajiť svoju identitu. Jedným z nich je ochrana osobných údajov: Pretože bitcoin získal na popularite – stal sa z neho celosvetový fenomén -, Satoshi Nakamoto by pravdepodobne získal veľkú pozornosť médií a vlád.

Ďalším dôvodom môže byť potenciál bitcoinu spôsobiť veľké narušenie súčasného bankového a menového systému. Ak by si bitcoin získal masové prijatie, systém by mohol prekonať zvrchované fiat meny národov. Táto hrozba pre existujúcu menu by mohla motivovať vlády, aby chceli podniknúť právne kroky proti tvorcovi bitcoinov.

Ďalším dôvodom je bezpečnosť. Len pri pohľade na rok 2009 sa vyťažilo 32 489 blokov; pri odmene 50 bitcoinov za blok bola celková výplata v roku 2009 1 624 500 bitcoinov. Možno vyvodiť záver, že iba satoshi a možno niekoľko ďalších ľudí ťažilo do roku 2009 a že vlastnia väčšinu tohto množstva bitcoinov.

Niekto, kto vlastní toľko bitcoinov, by sa mohol stať terčom zločincov, najmä preto, že bitcoiny sú menej podobné akciám a viac hotovosti, kde je možné vytlačiť súkromné ​​kľúče potrebné na povolenie výdavkov a doslova ich uchovať pod matracom. Aj keď je pravdepodobné, že vynálezca bitcoinu prijme preventívne opatrenia, aby bolo možné zistiť akékoľvek prevody vyvolané vydieraním, zostáva anonymita pre Satoshi dobrým spôsobom, ako obmedziť vystavenie.

Špeciálne zretele
Bitcoin ako forma platby
Bitcoiny je možné akceptovať ako platobný prostriedok za predané produkty alebo poskytované služby. V kamenných obchodoch môže byť nápis „Bitcoin Accepted Here“; transakcie je možné vybaviť pomocou požadovaného hardvérového terminálu alebo adresy peňaženky pomocou QR kódov a aplikácií na dotykovej obrazovke. Online podnikanie môže ľahko prijímať bitcoiny pridaním tejto možnosti platby k svojim ďalším možnostiam online platieb: kreditné karty, PayPal atď.

Bitcoinové pracovné príležitosti
Tí, ktorí sú živnostníci, môžu dostať zaplatené za prácu súvisiacu s bitcoinmi. Existuje niekoľko spôsobov, ako to dosiahnuť, napríklad vytvorenie akejkoľvek internetovej služby a pridanie adresy bitcoinovej peňaženky na web ako spôsob platby. Existuje tiež niekoľko webových stránok a pracovných komisií, ktoré sa venujú digitálnym menám:

Cryptogrind spája prostredníctvom svojej webovej stránky uchádzačov o zamestnanie a potenciálnych zamestnávateľov
Coinality vybavený pracovných miest-voľnej nohe, na čiastočný úväzok a na plný úväzok-ktoré ponúkajú platbu bitcoins, rovnako ako ďalšie cryptocurrencies ako dogecoin a litecoin
Jobs4Bitcoins , súčasť reddit.com
BitGigs
Bitwage ponúka spôsob, ako zvoliť percento svojej pracovnej výplaty, ktoré sa má previesť na bitcoin a poslať na vašu bitcoinovú adresu

Už viem, čo som chcel idem nakupovať bitcoin registrácia zadarmo

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *